עוגיות טחינה הפכו כבר לפופולריות בתנורי ביתנו, אבל מה עם עוגיות חומוס? פריכות ונמסות בפה, מצריכות מעט מאוד מצרכים ושלבי הכנה ואין בהן אפילו גרם אחד של גלוטן.

עוגיות החומוס, או בשמן הלועזי Ghraiba Homs, הן חלק מארסנל העוגיות המשפחתי ושכיחות מאוד גם בחגיגות החינה המסורתיות. באופן טבעי, הן מזכירות במרקמן את עוגיות הטחינה – כלומר פירוריות ויבשות, אך יחד עם זאת נמסות בפה ומהוות בנות לוויה מושלמות לקפה מר או תה. יש מי שמשלב בהכנתן גם קמח רגיל, אך אלו מכילות אך ורק קמח חומוס, כך שהן מתאימות לנמנעים מגלוטן. בנוסף, ניתן לטבען אותן בקלות על ידי המרת החמאה המומסת בשמן נייטרלי.

מצרכים (15-20 עוגיות):

  • 2 כוסות (250 גרם) קמח חומוס
  • 1/3 כוס סוכר
  • 1 שקית (10 גרם) סוכר וניל
  • 130 גרם חמאה מומסת

אופן ההכנה:

בקערה, מערבבים את קמח החומוס עם הסוכר וסוכר הוניל. ממיסים את החמאה (במיקרוגל או בסיר קטן), ומוסיפים לקערה. מערבבים היטב עד שהמסה מתאחדת. אם המסה פירורית מדי ולא מתגבשת, מוסיפים עוד חמאה מומסת (בהדרגה) או כף אחת של שמן קנולה. מחממים תנור ל-160 מעלות. קורצים מהמסה עוגיות בצורות שאוהבים. למשל: כדורים, או לחילופין לגלגל את המסה לגליל בקוטר 2-3 ס"מ, ולחתוך יחידות באורך 4-5 ס"מ (כמו ניוקי גדול). מניחים על גבי מגש אפייה מרופד בנייר אפייה. מכניסים לתנור לאפייה של כ-12 דקות או עד שהעוגיות משחימות. מוציאים מהתנור את המגש, ולא נוגעים בעוגיות. הן רכות מאוד בצאתן מהתנור. מגישים או מאחסנים כאשר הן הצטננו והתקשו.